A zeneművek útja a szerzőtől az előadóig

A zeneműkiadó feladata a szerzők zenei gondolatait az előadók számára megfelelően olvasható, inspiráló és jól használható formába önteni; gondoskodni a művek megismertetéséről, terjesztéséről és jogszerű felhasználásáról. Háromnegyed évszázados tapasztalattal a hátunk mögött hozzáértéssel, elkötelezetten és lelkesen végezzük ezt a megtisztelő munkát.

Köszönjük a zeneszerzőknek és zenepedagógusoknak, hogy ránk bízzák műveik gondozását.

Andorka Péter


Andorka Péter 1987. január 22-én született Budapesten. Először ütőhangszereken tanult Balázs Oszkárnál, majd zongorázni Z. Lakos Ágnesnél a szentendrei Vujicsics Tihamér Alapfokú Művészetoktatási Intézményben. 12 évesen írta első zongoradarabjait. Ebben az időben ismerte meg Wagner Ring-ciklusát, amelynek hatására érdeklődése a zenekari és legfőképpen a vokális színpadi zene felé fordult. Ezzel összefüggésben több hangszert is kipróbált: harsonázott, klasszikus gitározott, furulyázott, és rövid ideig mélyhegedűn is tanult.

A szentendrei Ferences Gimnáziumban érettségizett. Érettségi után, 2005-től 2007-ig a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola tanulója volt Kocsár Miklós és Csemiczky Miklós növendékeként. 2006–2007-ben elvégezte a Magyar Rádió hangmester–hangtechnikus OKJ-képzését. 2007–2013 között Vajda János növendéke volt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, ahol zeneszerzői és zeneszerzéstanári diplomákat szerzett (mindkettőt kitüntetéses minősítéssel). 2017-ben a zeneismeret-tanári MA szakot is elvégezte ugyanitt.

2009-ben megkapta Szentendre város Talentum Ösztöndíját, majd 2014-ben felkérték a város himnuszának megkomponálására. 2013-ban a „Gárdonyi 150” zeneszerzőversenyen Karácsonyi kantátájával 3. díjat nyert, amelyet a Magyar Rádió énekkara és zenekara mutatott be Vajda Gergely vezényletével. 2018-ban első operájával egyedüli magyarként szerepelt „A jövő kulcsa” operaíró verseny döntőjében. Kompozíciói elhangzottak már külföldi kortárszenei fesztiválokon, emellett magyarországi énekkarok és zenés színházak is rendeltek már tőle műveket. Kórusműveinek évek óta rendszeres megszólaltatója a szolnoki Bartók Béla Kamarakórus.

Jelentős tanári tevékenysége is: 2012 óta óraadó tanár a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, ahol főként külföldi növendékekkel foglalkozik. 2013-tól 2021-ig a Szent István Zeneművészeti Szakközépiskola szolfézs–zeneelmélet tanára volt, valamint egy tanévet a Karinthy Gimnáziumban is tanított IB nemzetközi érettségi rendszerben.

2009 óta hivatásos kottagrafikusként is dolgozik: többek közt az Editio Musica Budapest, a Kontrapunkt, az Akkord és az Auris Zeneműkiadók, a Magyar Állami Operaház és a Művészetek Palotája, valamint több zeneszerző megrendeléseinek is nagy számban tett már eleget a szólóműtől az operáig terjedő palettán. A Magyar Himnusz hivatalos, új kottáinak is ő a szerkesztője, illetve kottagrafikusa.

2008 óta nős, öt gyermek édesapja.

Kórus - Egyneműkar a cappella
$2.95
Kórus - Egyneműkar a cappella
$2.95
Kórus - Egyneműkar a cappella
$1.95
Kórus - Gyermekkar a cappella
$3.45

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Örömmel adunk hírt új kiadványokról, akciókról.

Csatlakozzon

a zeneoktatás iránt érdeklődők és a zenerajongók közösségéhez!