A zeneművek útja a szerzőtől az előadóig
A zeneműkiadó feladata a szerzők zenei gondolatait az előadók számára megfelelően olvasható, inspiráló és jól használható formába önteni; gondoskodni a művek megismertetéséről, terjesztéséről és jogszerű felhasználásáról. Háromnegyed évszázados tapasztalattal a hátunk mögött hozzáértéssel, elkötelezetten és lelkesen végezzük ezt a megtisztelő munkát.
Köszönjük a zeneszerzőknek és zenepedagógusoknak, hogy ránk bízzák műveik gondozását.
Bozay Attila
Életrajza
1939. augusztus 11-én született Balatonfűzfőn. A budapesti Zeneakadémia zeneszerzés szakán 1962-ben szerzett diplomát Farkas Ferenc növendékeként. 1962–63-ban a szegedi Zeneművészeti Szakközépiskola zeneelmélettanára; 1963–66-ban a Magyar Rádió zenei szerkesztője volt. 1967-ben UNESCO-ösztöndíjjal Párizsban tanult, majd szabadfoglalkozású zeneszerzőként működött. 1979-től haláláig a budapesti Zeneakadémián zeneszerzést tanított, mellette 1990–93-ban a Nemzeti Filharmónia igazgatója volt. Két operája mellett főként kórusműveket és hangszeres zenét (szimfonikus, kamara- és szólóműveket) komponált. Vörösmarty Mihály színműve nyomán írt Csongor és Tünde című operájában (1979–84) dolgozta ki azt a tízhangú rendszert, melyet ezután élete végéig következetesen használt. Művei számos nemzetközi fesztiválon szólaltak meg. (ISCM-fesztivál Prágában és Londonban, Holland Fesztivál, Witteni Fesztivál, Zágrábi Biennale, Varsói Ősz, Grazi Musikprotokoll). Saját kompozícióinak előadásában gyakran ő maga is részt vett citera- és csőrfuvola-játékosként.
Díjak, kitüntetések
Erkel-díj (1968, 1979), Érdemes Művész (1984), Bartók–Pásztory-díj (1988), Kossuth-díj (1990), Magyar Művészetért Díj (1992)