Különböző könnyűzenei kiadványokban ugyanaz a dal többféle leírási módon, többféle hangszerelésben és többféle nehézségi fokon is szerepelhet.
Az alábbi táblázat végigkalauzol a főbb kiadványtípusokon:
Gitár TAB
A gitártabulatúra egy hatvonalas jelrendszer, amelyben az egyes vonalak a hangszer húrjait jelölik az alsó E húrtól a felsőig. Ebben a „vonalrendszerben” a hangjegyeket számok helyettesítik, melyek megmutatják, hogy a megfelelő húron melyik érintőt kell lefogni. A gitártabulatúra-átiratok a lehető legpontosabban rögzítik azt, ami az eredeti felvételen elhangzik, gyakran maga a gitáros ellenőrzi hitelességüket.
|
PVG
A PVG elnevezés a Piano, Vocal, Guitar (zongora, ének, gitár) angol szavak rövidítéséből származik. Ebben a kottában három hagyományos ötvonalas sor található, melyek közül az alsó kettő a zongoraszólam violin- és basszuskulcsban, a felső pedig az énekszólam szöveggel. Az énekszólam fölött elhelyezett úgynevezett tabulatúra-jelek mutatják, hogy mely akkordokat kell lefogni a gitáron. A PVG hangszerelésekben a dallam gyakran megjelenik a zongora felső szólamában.
|
Easy Piano (Könnyű zongora) A könnyű zongoraátiratok kifejezetten kezdők számára készültek. A jobb kéz játssza a dallamot, a bal pedig egy egyszerű kíséretet. A dalszöveg rendszerint a két zongoraszólam között kap helyet. |
Piano Solo (Zongora) A szólózongora-kották nem tartalmaznak külön ének- és gitárszólamot, minden a zongorán szólal meg. |
Gerendás Péter gazdag dalterméséből először jelent meg nyomtatásban és digitális kiadásban egy kötetnyi válogatás 30 darabbal.
A művész páratlan humorral és öniróniával, ugyanakkor együttérzéssel és kedvességgel reflektál korunk jelenségeire, emlékezik vissza a múltra, vagy egyszerűen hangot ad egy érzésnek.
A lírai és latin dallamok, a swing és jazz hangulatvilág egyaránt sajátja, melyek mindegyikére találni példát ebben a gyűjteményben is.
A dalokat egyszólamban, akkordjelzéssel ellátva, a szerző által énekelt felépítés szerint kidolgozott formában közöljük.